Článek

Nová služba Vašekola.cz

Cyklisté,
rádi bychom Vám představili nový projekt Vašekola.cz. Rozhodli jsme se nadále netrpět zvůli zlodějů kol! Chceme vybudovat nástroj, díky kterému se Vaše kola nebudou ztrácet ze stojanů na veřejných prostranstvích.

Ukradli Vám kolo?
Nové kolo a hned Vám ho někdo odštípnul od stojanu? Nebo máte pocit, že s ním ani nemůžete vyjíždět, aby se Vám něco takového nestalo?

Chytili jsme zloděje Teď pátráme po majiteli kola

Hodonínští policisté hledají majitele jízdního kola, ze kterého pětadvacetiletý mladík odcizil sedátko. Horské jízdní kolo stojí uzamčené ve stojanu na pěší zóně v Hodoníně na ulici Dolní Valy. Jelikož policisté dopadli pachatele krádeže, je ještě zapotřebí ustanovit majitele. Samotného pachatele usvědčil záznam z kamerového systému. Za trestný čin Krádeže mu v krajním případě hrozí až dva roky odnětí svobody. To proto, že byl v nedávné minulosti již za krádeže odsouzen.

Krádež jízdních kol ve Škrovádě a v Chrudimi

Od dvaceti hodin dne 1.10.2008 do šesti hodin dne 2.10.2008 rozbil neznámý pachatel okénko u vozidla Ford Fiesta. Vozidlo bylo zaparkováno před domem v ulici Škrovádská s obci Slatiňany místní část Škrovád. Vozidlo neznámý pachatel prohledal, nic z něj však neodcizil. Poškozením vozidla způsobil škodu ve výši 1.000 Kč. Dále zloděj vnikl na pozemek domu, kde se nezajištěnými dveřmi dostal do sklepa a zde odcizil dvě jízdní kola v celkové hodnotě 35.000 Kč.

Ujel na zánovním kole

Z jednoho z domů v Dobrušce ukradl zloděj během úterý až čtvrtku tohoto týdne jízdní kolo. Neznámý pachatel se vloupal do sklepa, ze kterého si odnesl zánovní horské kolo Author modrošedé barvy a k němu si přibalil ještě visací zámek. Majiteli způsobil škodu za více než 8.500 korun.
Zdroj: Policie České republiky

„Apač“ zmizel ze stojanu

V neděli 21.9.2008 ve večerních hodinách dosud neznámý pachatel ukradl v Trutnově na ulici Husitská horské jízdní kolo. Bicykl značky Apache Blackhawk Disc, tmavěšedé barvy s doplňky značky Shimano lapka odvezl po přestřižení lankového zámku, kterým bylo kolo připevněno u stojanu. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku převyšující 22 tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky, peněžitý trest, nebo propadnutí věci.
Zdroj: Policie České republiky

Z kolárny odcizil jízdní kolo

Od 19. do 21. září 2008 v Rosicích odcizil neznámý pachatel ze společné kolárny domu pánské crossové jízdní kolo Kellys Coach. Jízdní kolo bylo uzamčeno ke stojanu lankovým zámkem. Způsobená škoda se odhaduje na 7.200 Kč.
Zdroj: Policie České republiky

Krádež kol z osobního vozu

V Zaječicích ze 14. na 15. září 2008 neznámý pachatel odmontoval a odcizil a z osobního vozu VW Passat všechna čtyři kola s hliníkovými disky a pneumatikami Matador v celkové hodnotě 20.000 Kč. , včetně 20 kusů ozdobných šroubů za 2.000 Kč. Při demontování těchto kol pachatel poškodil metalízu nárazníku a blatníku, čímž způsobil další škodu ve výši 15.000 Kč. Po odcizení kol ponechal zadní část vozidla podloženou na cihlách a přední část vozidla spadla na zem. Celková způsobená škoda činí 37.000 Kč.
Zdroj: Policie České republiky

Přední kolo ponecháno ve stojanu

Ze soboty na neděli se v obci Skuteč místní část Štěpánov v areálu letního parketu konala diskotéka. Majiteli jízdního kola Favorit se však prodražila. Mezi druhou a třetí hodinou ranní nalezl ve stojanu uzamčené pouze přední kolo. Zbytek jízdního kola si odnesl neznámý pachatel. Krádeží vznikla majiteli škoda ve výši 9.500 Kč.
Zdroj: Policie České republiky

Vloupání do cykloservisu ve Smržovce

Včera ráno krátce před půlpátou hodinou dosud neznámý pachatel kovovým křížovým klíčem na kola rozbil skleněnou výplň výlohy cykloservisu v Údolní ulici ve Smržovce. Z prostoru výlohy následně odcizil jízdní horské kolo zn. Vertec Sniper v hodnotě 16.500,- Kč. Rozbitím výlohy pachatel způsobil předběžně škodu ve výši 5.200,- Kč. Tímto skutkem se tak dopustil trestných činů krádeže a poškozování cizí věci, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
Zdroj: Policie České republiky

Cyklista okradl chodkyni

Policisté z obvodního oddělení Plzeň - střed se od včerejšího dne zabývají kuriózním případem, který jim oznámila jednadvacetiletá studentka.